У Бачком Градишту прослављена осамстота годишњица аутокефалности Српске Православне Цркве

У недељу, 22. септембра 2019. године, у Бачком Градишту свечано је прослављен велики јубилеј – осамстогодишњица аутокефалности наше помесне Цркве. Празновање овог значајног јубилеја почело је вечерњим богослужењем у Светопреображењском храму у Бачком Градишту, у присуству свештенства, предавачâ, просветних радника, гостију и парохијана. Протопрезвитер Дејан Станојев, архијерејски намесник бечејски, обратио се  присутнима у храму пригодном беседом.

Прослава осамстогодишњице аутокефалије Српске Православне Цркве настављена је у просторијама Основне школе Светозар Марковић, где је, тим поводом, приређена свечана академија. У оквиру академије, пригодно предавање о хришћанству на подручју северне српске покрајине Војводине, одржао је историчар мр Даријуш Самии, виши кустос Музеја Војводине, а потом је уприличен богат културно-уметнички програм.

[carousel_slide id=’2345′]