У Молу одржана свечана академија у част 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве

Свечана академија у част 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве одржана је у Молу, 26. маја 2019. године. Свечаност је почела вечерњим богослужењем у храму Светог Саве у Молу, а настављена у молском Дому културе наступом Певачког друштва Сава Трлајић.

После отпеваног тропара Васкрсења Господњег, присутне госте и учеснике програма поздравио је протонамесник Јован Кисин. Протојереј Жељко Латиновић се обратио присутнима пригодним словом о овом значајном јубилеју, осврнувши се на Мол и светосавску историју овог места. Он је нагласио да је ово невелико место нашој светој Цркви дало три епископа: митрополита Илариона Радоњића, светог свештеномученика Саву Трлајића и Епископа будимског г. Лукијана Пантелића. Након дивне беседе, у програму су учествовали ђаци Основне школе  Новак Радонић,  Нина Живанчев и Новак Страхињић, који су рецитовали стихове о Светом Сави. За крај програма, најмлађи чланови Културно-уметничког друштва Новак Радоњић приредили су присутном народу велику радост.

[carousel_slide id=’2720′]