Светосавска беседа у Матици српској

У освит празновања Светога Саве, 26. јануара 2020. године, у свечаној дворани Матице српске, беседу под насловом Савршени закон слободе произнео је професор др Александар Петровић.

Свети Сава је показао спремност за слободу сада и овде, и у векове, и у вечности. Растко Немањић није чекао. Слобода је неодложна потребаСвети Сава је највећа, најснажнија носећа арматура Православља, навео је професор Петровић.

Свечаности у Матици српској присуствовали су Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј, свештеници Епархије бачке, угледни културни прегаоци, личности из јавног и друштвеног живота Новог Сада.

У уметничком делу програма учествовао је хор Саборне цркве Свети Георгије, под диригентском управом др Богдана Ђаковића, а стихове о Светоме Сави казивала је др Исидора Поповић.

[carousel_slide id=’8603′]