Прослава Спасовдана у Сомбору

Сомбор – На Спасовдан, у храму Светога великомученика Георгија, свету Литургију је служио протонамесник Бранислав Шијачић, уз саслужење ђакона Александра Верића.

[carousel_slide id=’13904′]

Милчић и Шапоњe – Заједно са својим надлежним свештеником, протојерејем Александром Лазићем, становници салашарских насеља Милчић и Шапоње прославили су славу капеле на водици у четвртак, 28. маја. Породица Ленке Васиљевић кумство је предала породици Кусић и на тај начин је настављена вековна традиција празновања.

[carousel_slide id=’14064′]

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је vinjeta.png

Ленија – Протонамесник Бранислав Шијачић, надлежни парох, уз саслужење ђакона Александра Верића пререзао је славски колач и благосиљао је славско кољиво. Овогодишњи кумови славе били су чланови породице Бикар, а за следећу годину кумства се прихватио Милан Бранков.

[carousel_slide id=’14083′]