Православни музички састав „Бедемˮ из Сомбора прославио своју славу и одржао промоцију ауторских песама

У понедељак, 6. септембра текуће године, када света православна Црква прославља спомен на чудотворну икону Пресвете Богородице Великореметскe, православни музички састав „Бедемˮ из Сомбора прославио је своју небеску Покровитељку. Чин благосиљања славских дарова извршио је протонамесник Бранислав Шијачић, док је централна прослава одржана у недељу, 12. септембра, у великој дворани Српске читаонице „Лаза Костићˮ у Сомбору.

Током једночасовног програма, присутни су чули ауторски рад овог музичког састава кроз песме: Теби Боже, Саборном храму Сомбора Града, Господе Преслатки, Испуњен тишином, У Великој Ремети, Дом вечни, као и две обраде песама светог владике Николаја и групе „Нектаријаˮ. Због ограничених места у новој, реконструисаној свечаној дворани „Сава Стојковˮ ово музичко сабрање је било затвореног карактера.

Православни музички састав „Бедемˮ чине: Небојша Козаревић, Горан Маринић, Игор Маринић и Тања Маринић.

[carousel_slide id=’35212′]