Патријарашка и Синодска посланица Руске Православне Цркве поводом ситуације у Црној Гори

Поводом новонастале ситуације у Црној Гори, а у вези са усвајањем предлога „Закона о слободи вероисповести и правном положају верских заједница”, Свети Архијерејски Синод Руске Православне Цркве упутио је у суботу, 28. децембра 2019. године, посланицу у којој је изражено жаљење због примљене вести да је Скупштина Црне Горе усвојила дискриминаторни закон, који је уперен против Српске Православне Цркве, као и због драматичних догаћаја који су уследили. У име све пуноће Руске Православне Цркве, у посланици је изражено најдубље и најискреније састрадавање и саосећање поводом најновијих дешавања у Црној Гори. У посланици је, поред осталог, наведено и да је раскол највећа свенародна трагедија.

Политичким властима у Црној Гори, као и у Украјини, циљ је подривање народног јединства, и исте већ дуже време подржавају расколнике, видећи у њима инструмент којим могу ослабити канонску Цркву, наведено је у посланици Синода Руске Православне Цркве.

Извор: http://www.patriarchia.ru