НАЈАВА: Заветна слава у Шајкашу

Свете праведне Јоакима и Ану наша света Црква молитвено празнује у недељу, 22. септембра 2019. године по новом, односно 9. септембра по старом календару. Посебно свечано овај дан ће бити прослављен у Шајкашу, као заветна сеоска слава.

Празнично бденије у храму Светог великомученика Димитрија ће бити служено у суботу, 21. септембра од 18 часова; света Литургија у недељу од 9 часова, док ће на вечерњем богослужењу од 18 часова бити благосиљани славски дарови – колач и жито.

Храм Светог великомученика Димитрија у Шајкашу саграђен је 1821. године, а обновљен је и освештан 1924. године, од када верници овог места, као храмовну славу, прослављају свог заштитника и свеца, Светог великомученика Димитрија – Митровдан.