„Мали појци светог Георгијаˮ у Суботици

Kрај августа чланови дечјег хора „Mали појци светог Георгијаˮ су провели гостујући у Суботици на манифестацији Богородичини дани, коју организује Црквена општина суботичка. Дружење дечјих хорова је започело у Сомбору, где су угостили дечији црквени хор Црквене општине новосадске, којим руководи Милица Грубишић. Заједничким појањем на Литургији у сомборском манастиру Светог архиђакона Стефана, ова два дечја хора су се припремали за наступ у Суботици. „Мали појциˮ су показали да су добри домаћини дружећи се са другарима из Новог Сада, а потом и приликом уприличеног обиласка знаменитости града Сомбора. Тако су децом из Новог Сада обишли зграду Жупаније и у великој дворани, уз слику „Битка код Сентеˮ чули предавање о граду мр Владе Ђурковића. Разгледали су центар града и старе зграде међу којима их је посебно занимала стара Градска кућа, јер је била двор Бранковића, а посетили  су и изложбу сликâ Саве Стојкова која је уприличена у Српској читаоници „Лаза Костићˮ.

Дечји хорови су наставили дружење у Суботици, где су учествовали на сусрету дечјих  хорова  Епархије бачке. Наступом у храму Вазнесења Господњег завршено је једно лепо дружење деце. Здружена три дечја хора, из Новог Сада, Суботице и Сомбора, показали су сву лепоту црквеног појања и музике коју тако могу да изнесу само дечји гласови. Чланови хора „Мали појци светог Герогијаˮ су добили похвале због препознатљивог појачаког репертоара који негују већ годинама.

[carousel_slide id=’34811′]