Мала Госпојина – слава Водице у Кули

На дан када наша света Црква врши помен на догађај рођења Пресвете Богородице, 8/21. септембра, верни народ Куле и околних места окупља се да прослави чудо исцељења на Водици у кулском атару. Исцељење слепе девојчице догодило се код бунара на салашу Радивоја Херцега средином 19. века. Као сведочење на чудесни догађај исцељења, житељи Куле су на том месту, изнад бунара, изградили параклис посвећен рођењу Пресвете Богородице.

Свету Литургију је служио презвитер Перо Анђелић, парох кулски. Вечерњим богослужењем је началствовао презвитер Петар Николић, парох из Младенова, уз саслужење протонамесникâ Бранислава Спасојева и Борислава Тошића. Презвитер Петар је у својој беседи поучио верни народ о величини Пресвете Богородице и о значају празника њеног рођења за Цркву и род људски. Кумови овогодишњег сабрања били су Владимир Криваћевић, Немања Ћопић и Душко Дамјановић, који су параклису даривали новоизливено звоно.

[carousel_slide id=’35962′]