Емисија Дан Господњи: Jeванђеље о призвању првих апостола

У новом издању емисије Дан Господњи разговарали смо на тему јеванђелског зачала (Мaт. 4, 18-23), које се произноси у другу недељу по празнику свете Педесетнице.

У духу јеванђелског зачала овог недељног дана постављамо питање: где најбоље спознајемо значај следовања Христу? На светој Литургији. Црква и света Литургија јесу Тавор, одсјај светлости коју су видели Христови ученици. Света Литургија је успињање на Гору, да тамо окушамо од онога што нам је Христос уготовио на својој Трпези. Свака света Литургија је наше преображење, делом и срцем исказано оно апостолско – Господе, добро нам је овде бити.

У другом делу емисије предочили смо изводе из беседа светога Владике Николаја Охридског и Жичког, Патријарха српског г. Порфирија, као и ђакона Бранка Бандобранског.

Аутор емисије: катихета Бранислав Илић