Академија у Србобрану поводом јубилеја – 800 година Српске Православне Цркве

Прослављање осам векова од стицања самосталности Српске Православне Цркве (1219 – 2019) почело је у недељу, 23. маја 2019. године, служењем празничног вечерњег у Светобогојављенском храму у Србобрану, а потом је настављено свечаном академијом уприличеном на сцени Малог позоришта.

Академији су присуствовали свештеници Епархије бачке, представници локалне самоуправе, као и верујући народ Србобрана и околине. На сцени србобранског Малог позоришта публика је имала прилику да види изведбе и чује композиције: србобранског хора Зора, под диригентском палицом госпође Јасмине Столић Пивнички, Културно-уметничког друштва Бард Стеван Каћански, пригодне беседе академика Матије Бећковића и др Бориса Стојковског, доцента Филозофског факултета у Новом Саду.
Уз свесрдну помоћ србобранског Дома културе, академију је реализовала Црквена општина Србобран.

[carousel_slide id=’2703′]