Песничко вече у Кули

Са благословом Његовог Пресвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у недељу, 30. априла 2023. године, у храму Светог апостола и јеванђелистa Марка у Кули, у оквиру фестивала „Свита српске црквене и народне песмеˮ, одржана је смотра песника под називом Српска рапсодија.

После вечерњег богослужења, програм су отвориле Милица Крстоношић и Александра Ковијанић, ученице Основне школе „Петефи бригадaˮ у Кули, као и чланице црквене појачке групе при храму Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули. Поред песника из кулског Удружења књижевних и ликовних уметника „Стазеˮ, својом поезијом представили су се и песници из књижевних клубова „Душко Трифуновићˮ из Кикинде, „Перо аматера“ из Бечеја, Српског културног центра „Свети Саваˮ из Суботице, ,,Душко Трифуновићˮ из Зрењанина, „Бранко Радичевићˮ из Житишта и Књижевне заједнице из Сремске Митровице. Паузу између читања поезије обогатио је Иван Лечшешен, који је извео неколико изворних српских песама на гитари. Песме „Хиландарско Христаништеˮ, „У оку покајникаˮ, „Богојављењско вечеˮ, „Теби се молимˮ, „Света вјера православнаˮ, „Опрости ми, Господеˮ и многе друге прочитане песме обогатиле су овогодишњу фестивал „Свита српске црквене и народне песмеˮ.