Слава хришћанске заједнице у Силбашу

У недељу трећу по Васкрсу, посвећену женама мироносицама, 17/30. априла 2023. године, у Силбашу је прослављена слава хришћанске заједнице. Бденије уочи празника и свету Литургију на дан празника служио је јереј Слободан Ђурђић, парох силбашки.

На дан празновања славе, на вечерњем богослужењу је началствовао протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, а саслуживали су свештеници Епархије бачке. Богослужење су појањем увеличали појци из Бачке Паланке и Силбаша. Беседећи после благосиљања славских дарова, прота Стевица је подсетио верне на радост Васкрсења и наше делатно учествовање у тој радости кроз свету Цркву. Отац Слободан је изразио захвалност свим присутним гостима: свештеницима, појцима, верницима из околних места, а такође и фарарки Јасминки Котос Медвеђ и евангеличкој заједници. Посебну захвалност надлежни парох је изразио парохијанкама које настављају мисију жена мироносица, мисију ширења радосне вести о Васкрсењу. Сви присутни су празничну радост наставили у дворани Црквене општине уз послужење и појање духовних песама.