Видовданска дечја духовна академија у Пивницама

У недељу трећу по Педесетници, 20. јуна / 3. јула 2022. године, у храму Успења Пресвете Богородице у Пивницама, свету Литургију је служио протонамесник Петар Бикар, парох пивнички. После свете Литургије, у храму и порти одржана је друга по реду Видовданска дечја духовна академија, под називом „Видовдане, мој очињи виде, тобом видим што други не видеˮ. Академија је одржана у оквиру Дана Пивница које организује Матица словачка у Пивницама, а учествовали су ученици Основне школе „15. октобарˮ из Пивница, као и чланови новооснованог Културно-уметничког друштва „Ружаˮ, који су у другом делу академије, испред цркве извели сплет српских народних игара. Децу су за Академију припремиле парохијанке Јелена Кукић, Слађана Обенг, Дејана Хемела и Софија Жигић, уз помоћ и подршку учитељице Милане Драгичевић и васпитачице Даниеле Лазаров. После завршетка Академије, присутни су имали прилику да погледају изложбу радова са прве Видовданске дечје ликовне колоније, одржане уочи празника Видовдана, 27. јуна 2022. године, а потом је за све присутне приређено послужење које су припремиле вернице из Пивница.

На Академији је присуствовала госпођа Ана Часар, председница Месне заједнице у Пивницама, као и госпођа Татиана Нађ, председница Матице словачке у Пивницама, са својим сарадницама.