У Теслићу одржано предавање и представљање терапијске заједнице „Земља живихˮ

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, у великој дворани Дома „Просвјетаˮ у Теслићу, 4. марта 2022. године, одржано је предавање о болестима зависности, на којем је своје дугогодишње искуство присутнима пренео протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, духовник терапијске заједнице „Земља живихˮ. Поред проте Бранка, говорили су и Андреја Јовановић, координатор заједнице, као и штићеници заједнице. Излагачи су, између осталог, истакли да „Земља живихˮ представља место спасења, одакле почиње процес лечења свих оних који са јаком вољом и љубављу истрају у програму, који за крајњи циљ има да зависнике излечи и врати их у крило породице и Цркве. Предавање је одржано у организацији Светосавске омладинске заједнице парохије теслићке.

Tерапијска заједница „Земља живихˮ делује у Епархији бачкој, при Светоархангелском манастиру у Ковиљу.

Предавање о болестима зависности

Опширније: https://www.eparhijazt.com