У Мошорину отворена изложба фотографијâ „Ледене гробнице”

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина Иринеја, Црквена општина мошоринска организовала је изложбу уметничких фотографија „Ледене гробнице”. На празник Светог оца Николаја Мирликијског, 6/19. децембра 2021. године, после свете Литургије у Светотројичном храму у Мошорину, изложбу је отворио господин Срђан Стеванов из Новог Сада, аутор фотографијâ. Изложба је обухватила фотографије свих споменика посвећених жртвама стравичног Погрома 1942. године над цивилним становништвом у Бачкој. У свом обраћању, аутор је истакао значај ове изложбе у којој су на једном месту сабрани „ледени сведоци” страдања, који, кроз културу сећања, морају бити уграђени у темељ нашег народног памћења.

[carousel_slide id=’40045′]