Завршена прва фаза адаптације пода у храму Светог Стефана Дечанског у Вилову

Радови на првој фази адаптације пода унутар храма у Вилову почели су 27. септембра 2020. године. Радови су извођени под будним надзором и у склопу техничких мера стручњака Покрајинског завода за заштиту споменика културе из Петроварадина, који су урадили и грађевински пројекат адаптације дотрајалог пода.

У склопу прве фазе, која је планирана за ову годину, изведени су радови попут демонтаже старог пода, припреме за израду бетонске плоче, бетонирање плоче, малтерисање обијеног дела зидова и други потребни радови.

За време трајања радова, по благослову Високопреосвештеног Епископа господина др Иринеја, богослужења су служена у дворани Светосавског дома.

За следећу годину планирана је друга фаза радова, односно постављање подних плоча и процес гасификације и укључивање подног грејања.

[carousel_slide id=’20683′]