Упокојио се у Господу г. Живојин Јанић

Господин Живојин Јанић упокојио се у Господу у уторак, 21. јула 2020. године.

Господин Живојин Јанић је са породицом живео у Суботици, где је као власник компаније „Развој Јанић” био успешан предузетник у области изградње грађевинских објеката. Као истински родољуб и припадник своје Цркве, одлучио је да са својим пријатељем, господином Томиславом Ђорђевићем, буде ктитор храма Успења Пресвете Богородице у Бачком Јарку. За то богоугодно дело, Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве одликовао га је правом ношења ордена Светога Саве другог реда, који му је уручио Његово Високопреосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј приликом освећења храма, о празнику Ваведења Пресвете Богородице, 4. децембра 2016. године. И после завршетка изградње храма у Бачком Јарку, господин Јанић је заједно са породицом Ђорђевић наставио да се о њему стара, о чему сведочи реконструкција и замена кровног покривача, која је тренутно у току.

Нека га Господ смести у близину Његовог Лица, а породици да дâ утеху у овим тешким тренуцима.

Опело и сахрана господина Живојина Јанића ће бити обављена на гробљу „Дудова шума” у Суботици, са почетком у 13 часова.