Поклоничко путовање верникâ из Лока и Вилова

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, а у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, од 18. до 20. октобра 2024. године, верници из Лока и Вилова, предвођени протонамесником Стојаном Марићем, парохом лочким, походили су светиње у Херцеговини и Црној Гори.

Првог дана поклоничког путовања верници су посетили манастир Тврдош и присуствовали светој Литургији. Потом су посетили манастир Херцеговачку Грачаницу, а у поподневним часовима стигли су у манастир Острог где су у суботу увече преноћили. Другог дана путовања верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Острог, а потом су посетили манастир Дајбабе, храм Христовог Васкрсења у Подгорици и манастир Милешеву. Духовно укрепљени, верници су се у недељу увече вратили својим домовима.