Храмовна слава у Бачкој Паланци

На празник Покрова Пресвете Богородице, у понедељак, 1/14. октобра 2024. године, прослављена је храмовна слава храма Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци. Прослављање престоног празника храма отпочело је празничним бденијем којим је началствовао протојереј Славко Стојисављевић, парох бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По одслуженом празничном бденију, освећене су три свештеничке одежде које је даривао г. Ђорђе Шијаков из Бачке Паланке, кум овогодишње славе.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протојереј Бране Миловац, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског зачала прота Бране је произнео беседу у којој је честитао житељима Бачке Паланке храмовну славу и објаснио колики је значај Пресвете Богородице у Домостроју спасења. После заамвоне молитве извршени су опход око храма и помен оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима  храма.

<

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Драгољуб Клисарић, парох бегечки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршеном вечерњем богослужењу извршен је чин благосиљања славских дарова, које је принео кум славе, а потом је протонамесник Лазар Мајсторовић, парох ветернички, произнео пригодну беседу. Кумство за наредну славу преузео је г. Саша Милошев са породицом из Бачке Паланке. На вечерњем богослужењу су појали чланови Црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ којим диригује Снежана Жујић.