Поклоничко путовање на Косово и Метохију

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу и недељу, 28. и 29. септембра 2024. године, верници из Апатина, предвођени презвитером Мирком Божићем, парохом апатинским, походили су светиње Косова и Метохије.

Прво одредиште на које су поклоници стигли била је Пећка патријаршија, где су присуствовали светој Литургији и причестили се. После свете Литургије, поклоници су посетили манастир Дечане, а потом и Велику Хочу где су уручили поклоне за децу Космета који су прикупили ученици Гимназије „Никола Тесла” у Апатину. Поклоници су преноћили у манастиру Светих Арханђела код Призрена, те су наредног дана посетили манастир Грачаницу, Газиместан и манастир Бањску. У касним вечерњим часовима, поклоници су се вратили својим домовима, укрепљени и оснажени светом вером Христовом и великим благословом светињâ које су походили.