Поклоничко путовање верникâ из Жабља

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у суботу и недељу, 21. и 22. септембра 2024. године, верни народ из Жабља, предвођен ђаконом Стеваном Јањиним, походио је светиње Митрополије дабробосанске и Епархије захумско-херцеговачке.

Првог дана поклоници су молитвено присуствовали светој Литургији у цркви Херцеговачка Грачаница у Требињу и посетили манастире Дужи и Светих апостола Петра и Павла. У недељу су верници присуствовали светој Литургији у манастиру Тврдош, где су приступили светој Тајни причешћа. Последња одредишта овог путовања били су манастир Добрун и црква Лазарица у Вишеграду.

Духовно укрепљени, са великом радошћу и пуни утисака, поклоници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.