Увођење у дужност пароха у Хоргошу

На празник Рођења Пресвете Богородице, у суботу, 8/21. септембра 2024. године, у храму Преображења Господњег у Хоргошу, свету Литургију је служио презвитер Вељко Васиљев, ахијерејски намесник суботички, уз саслужење презвитера Томислава Живковића и презвитера Бошка Симића, пароха сивачког. После прочитаног јеванђељског зачала, отац Вељко је беседио о значају и поштовању Пресвете Богородице у Цркви.

На крају свете Литургије, отац Вељко је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се за пароха при храму Преображења Господњег у Хоргошу поставља презвитер Томислав Живковић, и уз речи добродошлице пожелео му плодоносан рад на повереној му дужности. Отац Томислав се захвалио Високопреосвећеном Митрополиту на указаном поверењу, а свештеницима и верницима на речима добродошлице. Светој Литургији је присуствовао Акош Гуташи, римокатолитолички жупник у Хоргошу.