Поклоничко путовање верникâ из Александрова

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, од 13. до 15. септембра 2024. године, верници из Александрова, предвођени протојерејом Горданом Увалићем, парохом александровачким, посетили су православне светиње у Бугарској и у повратку манастир Суково у Епархији нишкој.

У храму Свете Недеље у Софији, верници су целивали мошти светог краља Милутина, док су у Рилском манастиру присуствовали светој Литургији, причестили се, целивали мошти светог Јована Рилског и мошти других светитеља које се налазе у овој светињи. Последњег дана путовања верници су посетили и манастир Суково у Епархији нишкој, посвећен Успењу Пресвете Богородице. Уз захвалност Богу, окрепљени силом љубави Божје, верници су се вратили својим домовима.