Увођење у дужност свештенослужитељâ у Сомбору

У недељу, 26. августа / 8. септембра 2024. године, у храму Светог великомученика Георгија у Сомбору, светом Литургијом је началствовао протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење протојереја Александра Лазића, протонамесника Младена Глушца и ђаконâ Стефана Сентђерђија и Александра Јеличића.

На крају свете Литургије, протојереј Саво Николић је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се протонамесник Младен Глушац, досадашњи парох у Апатину, поставља за пароха новоформиране четврте парохије при храму Светог великомученика Георгија у Сомбору, а новорукоположени ђакон Александар Јеличић за парохијског ђакона при Светођурђевском храму у Сомбору. Прота Саво је пожелео протонамеснику Младену и ђакону Александру срдачну добродошлицу и срећан и благословен рад на новим дужностима које су им поверене.