Примопредаја парохијске дужности у Футогу

У недељу, 26. августа / 8. септембра 2024. године, у храму Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у Футогу, светом Литургијом је началствовао протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протонамесникâ Игора Игњатова, Далибора Ратника и Негослава Бељанског.

На крају свете Литургије, прота Миодраг је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се протонамесник Игор Игњатов разрешава парохијске дужности у Футогу и поставља за пароха при храму Рођења Светог Јована Крститеља на Детелинари у Новом Саду, а протонамесник Далибор Ратник поставља за пароха при Световрачевском храму у Футогу. Прота Миодраг је свештеницима Игору и Далибору пожелео срећан и благословен рад на новим дужностима које су им поверене. Свештеници Игор и Далибор су заблагодарили Господу и Његовом Високопреосвештенству Митрополиту бачком господину др Иринеју на указаној части и поверењу, а затим су захвалили оцу Миодрагу и верном народу на љубави, са жељом да се настави плодоносна сарадња.