Епископ мохачки Дамаскин на литургијском сабрању у Нишу

У суботу, 31. августа 2024. године, свечаном евхаристијском прославом обележена је десета годишњица архијерејске службе Његовог Високопреосвештенства Митрополита нишког г. Арсенија. Високопреосвећеном митрополиту, који је началствовао светом Евхаристијом, саслуживали су бројни архијереји: Његово Високопреосвештенство Митрополит тетовско-гостиварски г. Јосиф, из сестринске Македонске Православне Цркве – Охридске Архиепископије, Његово Високопреосвештенство Митрополит банатски г. Никанор, Његово Високопреосвештенство Митрополит врањски г. Пахомије, Његово Високопреосвештенство Митрополит шумадијски г. Јован, Његово Високопреосвештенство Митрополит крушевачки г. Давид, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки г. Иларион, Његово Високопреосвештенство Митрополит далматински г. Никодим, Његово Преосвештенство Епископ ваљевски г. Исихије, Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, Његово Преосвештенство Епископ западноевропски г. Јустин, Његово Преосвештенство Епископ јегарски и изабрани лондонски и великобританско-ирски, Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког г. Иринеја. У овом великом литургијском сословију је својим саслужењем учешће узело и мноштво свештенства и монаштва, сабраног са разних страна. Светој Архијерејској Литургији присуствовао је и многобројни верни народ, уз молитвено учешће и највиших представника цивилних и војних власти Града Ниша. Осим десете годишњице епископске хиротоније, овог августа се навршава и седма година службе Високопреосвећеног митрополита Арсенија на древном трону нишких архијереја.

Извор: https://eparhijaniska.rs