Слава храма у Гардиновцима

У четвртак, 2/15. августа 2024. године, на празник Преноса моштију светог првомученика и архиђакона Стефана, свечано је прослављен престони празник храма у Гардиновцима. Прослављање храмовне славе отпочело је празничним бденијем којим је началствовао протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протонамесник Игор Игњатов, парох футошки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Отац Игор је после прочитаног јеванђелског одељка произнео пригодну беседу и сабранима честитао храмовну славу. По заамвоној молитви су извршени трократни опход око храма и помен свештенослужитељима, ктиторима, приложницима и парохијанима.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које је припремила овогодишња кума Стојанка Вачик. Овом приликом сабранима се надахнутом беседом обратио протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки.