Храмовна слава у Обровцу

У петак, 27. јула / 9. августа 2024. године, верници у Обровцу су прославили храмовну славу – празник Светог великомученика Пантелејмона. Бденије уочи празника служио је протојереј Славко Стојисављевић, парох бачкопаланачки.

На дан празника, свету Литургију је служио протојереј Петар Бикар, парох пивнички, који је после прочитаног јеванђелског зачала произнео пригодну беседу. После свете Литургије извршен је трократни опход око храма.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења је извршен чин благосиљања славских дарова које je припремио овогодишњи кум Милан Бошњак. По завршетку богослужења, прота Стојан произнео пригодну беседу и честитао празник сабраном верном народу. Залог кумства за следећу годину преузео је Здравко Јаћимовић из Обровца.

Другог дана храмовне славе, у суботу, протојереј Мирослав Тронколовић, парох обровачки, служио је парастос ктиторима и приложницима светог храма.