Празник Свете великомученице Марине у Бачком Петровом Селу

У уторак, 17/30. јула 2024. године, у Бачком Петровом Селу, на водици посвећеној Успењу Пресвете Богородице, прослављена је заветна слава – празник Свете великомученице Марине, у народу познате као Огњена Марија. Бденијем уочи празника началствовао је протојереј Жарко Благојевић, парох новосадски, уз саслужење презвитера Бошка Симића, пароха хоргошког, презвитера Ивана Спасевског, пароха бачкоградиштанског и презвитера Ненада Вујасина, пароха ађанског. После богослужења отац Иван је произнео пригодну беседу.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протојереј Горан Димић, парох новосадски, уз саслужење протонамесника Петра Пивничког, пароха у Бачком Петровом Селу. Прота Горан је у беседи честитао празник сабраним верницима и указао на подвиг мучеништва као највеће човекове жртве за Христа. После свете Литургије је извршен чин благосиљања славских дарова које су принели Бошко, Ивана и Вук  Томић из Новог Сада. Залог кумства за следећу годину преузели су Немања и Александра Михић, брат и сестра из Новог Сада.