Храмовна слава у Кањижи

Житељи Кањиже молитвено су прославили престони празник храма Сабора светог архангела Гаврила. Бденијем уочи празника је началствовао протојереј-ставрофор Арсен Виловски, умировљени свештеник, уз саслужење протојереја Јовице Мојсиловића, пароха кањишког.

На дан храмовне славе, у петак, 13/26.  јула 2024. године, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Арсен Виловски, уз саслужење проте Јовице Мојсиловића, који је произнео празничну беседу. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма и служен је помен ктиторима и приложницима светога храма.

Вечерњим богослужењем је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење протојереја-ставрофора Арсена Виловског, протонамесника Дарка Јелића, пароха у Змајеву, и ђакона Срђана Пантелића из Суботице. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које је принела Јелена Мучибабић. Залог кумства за наредну годину преузела је Ира Богнар.