Празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице прослављен у Суботици

На дан молитвене прославе празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у четвртак, 12/25. јула 2024. године, у храму Светог Нектарија Егинског у насељу Прозивка у Суботици, светом Литургијом је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење свештенства и ђаконства архијерејског намесништва суботичког. По прочитаном јеванђелском одељку, отац Вељко је честитао празник сабраном верном народу, и у беседи истакао значај Пресвете Богородице у богослужењима и у животу хришћанâ. Отац Вељко је, између осталог, рекао: ,,У данима када су се велике трагедије надвиле над нашим градом, увек треба да се радујемо знајући да Пресвету Богородицу имамо у нашем граду као велику утешитељку и заштитницуˮ, нагласио је архијерејски намесник суботички.

Поводом празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, презвитер Вељко Васиљев је упутио честитке чланицама Кола српских сестара из Бајмока, које на овај празник прослављају своју славу. Протонамесник Милош Петровић, настојатељ храма Светог Нектарија Егинског, на крају свете Литургије је захвалио свештеницима који су својим присуством и саслуживањем на светој Литургији увеличали празнични дан, као и верном народу који се потрудио да улепша прославу празника.