У Пивницама служена света Литургија апостолских установа

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у храму Успенија Пресвете Богородице у Пивницама, у суботу, 30. јуна / 13. јула 2024. године, на свештени спомен Сабора светих апостола, и Свете деце мученика Јастребарских и Сисачких, древну Литургију апостолских установа служио је протојереј Петар Бикар, парох пивнички. Светој Литургији су, поред парохијана из Пивница, присуствовали и верници из Новог Сада и Бачке Паланке.

Литургија апостолских установа је једна од најстаријих Литургија Православне Цркве и припада Сирско-антиохијском литургијском типу. Назива се и Климентовом Литургијом, према псеудониму њеног писца. Српско издање текста ове Литургије, приредио је блаженопочивши Епископ жички Хризостом (Столић), 2004. године.