У Бачкој Паланци представљена књига Буђење

У уторак, 2. јула 2024. године, у оквиру духовних свечаности „Од Видовдана до Ивањданаˮ, које организује Црквена општина бачкопаланaчка, у порти Светојовановског храма у Бачкој Паланци представљена је књига Буђење теолога Стевана Петковића.

О књизи су говорили протојереј Жељко Латиновић, координатор Катихетског одбора Епархије бачке, катихете Милица Петровић и Дејан Перишић, као и сâм аутор, који је са присутнима поделио своја размишљања и искуство о молитви, служењу и делању у Цркви. Учесници представљања књиге су присутне упознали са животном причом Стевана Петковића, који је превремено пензионисан, јер је у току катихетског рада оболео од мултипле склерозе која му онемогућава да се бави катихетском службом. Тај пут посут трњем није га спречио да напише књигу у којој описује свој сусрет са Христом и Црквом. Говорници су нагласили да су ауторове мисли кратке, сажете и поучне и да могу да послуже као корисно штиво за младе људе, али и за сваког хришћанина који промишља о вери и својој улози у Цркви.