Видовданска дечја духовна академија и ликовна колонија у Пивницама

У четвртак, 14/27. јуна 2024. године, уочи празника Видовдана, у храму Успења Пресвете Богородице у Пивницама, одржана је четврта по реду Видовданска дечја духовна академија под називом „Косово је глава Лазареваˮ. На почетку академије, протојереј Петар Бикар, парох пивнички, сабранима је пожелео добродошлицу, отпојао тропар празника и прочитао молитву за многострадални српски народ на Косову и Метохији. Потом су деца рецитовала и певала песме о Косову и Метохији.

После завршене Академије, у порти храма је одржана трећа по реду Видовданска дечја ликовна колонија под називом „Видовдане, мој очињи виде, тобом видим што други не видеˮ, у којој су учествовала деца и ученици из Пивница и Деспотова предвођени вероучитељицом Александром Цирар. Свим учесницима ликовне колоније додељене су захвалнице Црквене општине у Пивницама, а потом је приређено послужење за све присутне. Прота Петар је захвалио председници и чланицама обновљене Православне хришћанске заједнице у Пивницама на љубави и труду уложеном у припреми дечје академије и ликовне колоније, као и родитељима и гостима из Деспотова. После програма, у Светоуспенском храму је служено вечерње богослужење.