Путовање учесника Васкршњег квиза

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у недељу, 16. јуна 2024. године, ученици основних школа са територије архијерејског намесништва жабаљског који су учествовали у Васкршњем квизу, ишли су на путовање у Суботицу. Путовање су предводили протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, ђакон Стеван Јањин и вероучитеља који су припремали децу за квиз.

У храму Вазнесења Господњег у Суботици, деца су присуствовала светој Литургији и причестила се. Време после свете Литургије су провели у организованој целодневној настави веронауке и излету са својим вероучитељима. Духовно укрепљени, са великом радошћу и пуни утисака које ће преносити својим вршњацима, ученици су се вратили својим домовима. Путовање је реализовано средствима црквених општина са територије архијерејског намесништва жабаљског.