Најава: Предавањe у Степановићеву

У оквиру манифестације духовно и културно-уметничког садржаја под називом „Од Шантићевих дана до Видовданаˮ коју организује Црквена општини у Степановићеву, у петак, 21. јуна 2024. године, са почетком у 19:00 часова, у Културној станици Степановићево у Степановићеву одржаће се предавање на тему „Степановићево – (ново)заветно место српске прошлости, садашњости и будућностиˮ.

Предавање ће одржати протојереј-ставрофор Милош Весин, а на почетку предавања ће наступити ученици Основне школе „Алекса Шантићˮ из Степановићева. Предавање ће бити пропраћено поставком фотографија поводом јубилеја 35 година од изливања темеља храма у Степановићеву. Фотографије је 1989. године направио Крсто Калинић из Новог Сада.