Свеноћно бденије у Саборном храму у Новом Саду поводом празника Преподобног Јустина Ћелијског

У четвртак, 13. јуна 2024. године, у навечерје празника Преподобног Јустина Ћелијског, у Саборном храму у Новом Саду служено је свеноћно бденије са светом Литургијом. На светој Литургији је началствовао протојереј-ставрофор Владан Симић, уз саслужење свештенства Саборног храма и протојереја Петра Бикара, пароха пивничког. Благољепију богослужења допринели су чланови хора Школе појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској.

Са благословом Епископа бачког г. Иринеја, током свеноћног бденија је део светих моштију преподобног оца Јустина Ћелијског био изложен верном народу на поклоњење и целивање. По отпусту свете Литургије, протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма, заблагодарио је свештенству, појцима и присутном верном народу на молитвеном учешћу на свеноћном бденију поводом празника Преподобног Јустина Ћелијског.