Поклоничко путовање верникâ из Пачира и Алексe Шантића

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу, 2. јуна 2024. године, парохијани из Пачира и Алексе Шантића походили су светиње Епархијâ браничевске и крушевачке.

Предвођени презвитером Дарком Ивковићем, парохом у Пачиру и Алекси Шантићу, верни народ је посетио манастире Раваницу, Лешје и цркву Лазарицу у Крушевцу. Посебну пажњу поклоника изазвала je посета Лазаревом граду, утврђењу у Крушевцу, у склопу ког се налази црква Лазарица, која припада групи престоних цркава, будући да је њено грађење непосредно везано за подизање Крушевца као престонице средњевековне Србије. Поклоници су се вратили својим домовима озарени топлином и благодаћу светиња које су посетили.