Поклоничко путовање верникâ из Станишића

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, од 26. маја до 29. маја 2024. године, верници из Станишића су посетили манастир Острог и Требиње.

Предвођени протојерејем Славољубом Лугоњићем, парохом станишићким, верници су 27. маја посетили манастире Ждребаоник, Дајбабе и Острог у коме су и коначили. Сутрадан, 28. маја, у Доњем манастиру Острог су били на светој Литургији, после које су се упутили у манастир Тврдош и Петропавловски манастир, а потом стигли у Требиње где су и коначили. На повратку из Требиња, 29. маја, посетили су Херцеговачку Грачаницу и Вишеград (Андрићград). Уз благодарност Богу што су имали прилику да се поклоне овим великим светињама наше свете Цркве, духовно укрепљени и оснажени, верници из Станишића су се вратили својим домовима.