У Алмашком храму у Новом Саду прослављен празник Светих мученика сурдуличких

У среду, 16/29. маја 2024. године, прослављен је празник Светих мученика сурдуличких, пострадалих током Првог светског рата, чија имена су 2017. године уписана у диптих светих наше помесне Цркве. Поводом њиховог молитвеног спомена, у Алмашком храму у Новом Саду, где се налази део њихових светих моштију, светом Литургијом је началствовао протојереј Марко Ђурић, парох при храму Светих цара Константина и царице Јелене у новосадском насељу Грбавица, уз саслужење новосадског свештенства. На крају свете Литургије је извршен чин благосиљања славских дарова које је припремила госпођа Катица Димитријевић, која је Алмашком храму даривала и икону Света Три Јерарха. Прота Марко је сабраном верном народу честитао празник, истакао сведочење вере светих мученика и потребу духовне будности сваког човека. Кумство за следећу годину прихватила је госпођа Љубица Чешљар.