Дечја представа изведена на Телепу

Поводом прославе престоног празника храма Светих Кирила и Методија на Телепу у Новом Саду, у дворани парохијског дома при наведеном храму, у суботу, 25. маја 2024. године, изведен је дечји игроказ „Пут до свете браћеˮ.

Вредни полазници веронауке за децу при храму на Телепу су и ове године, уз велики труд њихових вероучитељицâ и родитељâ, подсетили на непроцењиви значај просветитељске мисије свете браће Кирила и Методија за словенске народе. Кроз песму и глуму, најмлађи парохијани су показали да одрасли могу да се надају да ће задобити Царство Небеско једино ако буду безазлени и чистих срца као деца, а то су проповедали и свети Кирило и Методије. Поука коју су сви понели својим домовима је да се књига, знање, рад и труд у свим временима највише вреднују, а да све наведено добија свој пуни смисао једино ако је испуњено љубављу према Богу и ближњима.