Поклоничко путовање верникâ из Товаришева

Верници из Товаришева, предвођени презвитером Јованом Вачиком, парохом товаришевским, од 17. до 19. маја 2024. године, посетили су светиње у Херцеговини. Током поклоничког путовања су посетили манастир Херцеговачка Грачаница где су присуствовали светој Литургији, после које су се упутили у Петропавловски манастир. Потом су се духовно укрепили у манастиру Тврдош и поклонили се светињи у манастиру Светог Василија Острошког у Мркоњићима. Другог дана поклоничког путовања су присуствовали светој Литургији у Саборном храму Преображења Христовог у Требињу, а после свете Литургије су се упутили у Вишеград, где су посетили храм Светог кнеза Лазара. На крају поклоничког путовања посетили су манастир Добрун, где су имали прилику да поклоне светињи и обиђу Карађорђев конак у коме се налази музеј Првог српског устанка. Духовно укрепљени и славећи Васкрслог Христа, у раним јутарњим часовима вратили су се својим домовима.