Смотра хорова у Бечеју

У недељу, 12. маја 2024. године, у Светогеоргијевском храму у Бечеју, одржана је традиционална Ђурђевданска смотра црквених хорова. Смотру је отворио Дечји црквени хор „Свети Георгијеˮ из Бечеја, отпојавши тропар Васкрсења Христовa. Протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, пожелео је свима добродошлицу и изразио неизмерну захвалност на указаној љубави.

После речи добродошлице, наступила је Црквена појачка група из Куле, под руководством Верице Ожеговић. Потом је наступио Црквени хор „Свети Сава Горњокарловачкиˮ из Мола, под руководством Оливере Ромић. После овог хора наступао је Римокатолички старобечејски хор „Схола канторумˮ под руководством Отилије Штефаниге. На самом крају је наступио и Црквени хор „Свети Георгијеˮ из Бечеја којим диригује Сенка Јовановић. По завршетку програма уследила је свечана додела захвалница учесницима, уз благодарност Богу и жељу за поновним сусретом.