Најава: Манифестација „Светођурђевски дани 2024ˮ у Сомбору

Поводом предстојеће храмовне славе Светођурђевског храма у Сомбору, Српска православна Црквена општина сомборска организује манифестацију „Светођурђевски дани 2024ˮ са следећим програмом:

Понедељак, 6. мај 2024. године, у 9:00 часова: света Литургија у храму Светог великомученика Георгија у Сомбору.

Среда, 8. мај 2024. године, у 19:00 часова, Трг Светог Ђорђа: Уметнички програм у извођењу градских културно-уметничких друштава „Раванградˮ и „Сомборˮ, као и ученика етномузиколошког смера Музичке школе „Петар Коњовићˮ из Сомбора (у случају кише програм ће се одржати у Културном центру „Лаза Костићˮ).

Субота, 11. мај 2024. године, у 9:00 часова, Препарандија: Сликарска колонија „Славно доба Препарандије и патријарх Георгије Бранковићˮ.

Понедељак, 13. мај 2024. године, у 19:00 часова, Велика дворана Градске куће: протојереј-ставрофор др Милош Весин, предавање на тему „Савремени хришћанин и Васкрсењеˮ.

Понедељак, 20. мај 2024. године, у 19:00 часова, Велика дворана Градске куће: презвитер Лазар Ђачић, парох палићки, предавање на тему „Отац Александар и матушка Јулијана – кроз неизвесност живота без туге и бригеˮ.

Понедељак, 27. мај 2024. године, у 19:00 часова, Велика дворана Градске куће: г. Милан Степановић, публициста и завичајни историчар, предавање на тему „Прота Христифор Попић – духовни и народни предводник сомборских Срба у 18. векуˮ.