Започета обнова капе звоника храма у Футогу

Постављањем скеле на звоник храма Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у Футогу започета је обнова капе звоника на поменутом храму. Досадашња капа конструисана је и постављена приликом генералне спољашње и унутрашње обнове храма 1908. године. Конструкција коју је током 115 година зуб времена начео, у прошлогодишњем олујном невремену тешко је оштећена. Јак олујни ветар је открио бакарни покривач што је показало и дотрајалост већег дела унутрашњег дрвеног скелета капе звоника. Удар ветра је такође искривио и крст на врху капе. Планирана санација капе звоника подразумева промену бакарног покривача и замену дотрајалих делова дрвене конструкције. Средства за реализацију овог пројекта обезбеђују се донацијом Покрајинске владе и прилозима становника Футога. Број жиро-рачуна за уплату добровољних прилога је 150-0000025024804-40.