Завршени радови на спољашњем уређењу храма у Стапару

У сусрет прослави 250 година од изградње и освећења храма Ваведења Пресвете Богородице у Стапару, која ће бити уприличена 2026. године, врше се многобројне поправке и свеукупна обнова наведеног храма. До сада су завршени радови на спољашњем уређењу у које спада постављање три нова витража, двоје нових улазних врата, ремонт и електрификација свих звона и сата, санација капиларне влаге у зидовима, малтерисање обијеног дела фасаде, постављање заштитних тротоара, опходних стаза око храма, поплочавање дела порте бехатоном, спољашње кречење фасаде храма и фарбање ограде. Обнова храма Ваведења Пресвете Богородице велики је догађај за Стапар и за његове житеље који се труде да, свако према могућностима, учествује у обнови светог храма за предстојећи јубилеј.