Најава: „Дани светог Маркаˮ у Кули

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, поводом предстојећег празника Светог апостола и јеванђелиста Марка, храмовне славе у Кули, Црквена општина кулска организује манифестацију „Дани светог Маркаˮ са следећим програмом:

Четвртак, 25. април 2024. године, у 19:00 часова, Ликовна галерија: Изложба „Иконостас у Кули 1924 – 2024ˮ, аутора Жељка Варинског, фотографа из Куле.

Субота, 4. мај 2024. године, после свете Литургије: „Дечји васкршњи сусретˮ – осликавање васкршњих јаја, ученици основних школа из Куле.

Субота, 11. мај 2024. године, у 19:00 часова, Музичка школа: Предавање протојереја-ставрофора др Милоша Весина на тему „Млади у Православљу – Православље у младимаˮ.

Субота, 25. мај 2024. године, у 19:00 часова, храм Светог апостола и јеванђелиста Марка: Смотра црквених хорова у којој ће учешће узети црквени хорови: „Свети Јован Крститељˮ из Бачке Паланке, „Свети Роман Мелодˮ из Суботице, „Лиреˮ из Новог Кнежевца и Црквена појачка група при храму Светог апостола и јеванђелиста Марка из Куле.

Недеља, 2. јун 2024. године, у 19:00 часова, храм Светог апостола и јеванђелиста Марка: Смотра дечјих хорова, учествују хорови „Вилеˮ и „Лептирићиˮ из Куле, Хор Музичке школе из Бачке Тополе, „Петар Кочићˮ из Темерина, „Појци светог Георгијаˮ из Сомбора, „Емануилˮ из Ваљева и „Емануилˮ из Суботице.