Причешће ученикâ у Футогу

У суботу, 7/20. априла 2024. године, у храму Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у Футогу, светом Литургијом је началствовао протојереј Миливоје Шемић, парох футошки, уз саслужење протојереја Жељка Тешића, настојатеља наведеног храма. Светој Литургији су присуствовали ученици основних и средњих школа у Футогу, који су приступили светој Тајни причешћа. Ученици су се за свету Тајну причешћа припремали уз помоћ својих вероучитеља и катихета Наде Курјак, Стојана Шипке, Александра Ковача и Немање Мијића. После свете Литургије за децу је уприличено пригодно послужење у порти храма, где су са свештенством и вероучитељима разговарали о смислу Часног поста и неопходности редовног приступања Чаши спасења.