Празник Благовести у Суботици

У Крстопоклону недељу, на празник Благовести, 25. марта / 7. априла 2024. године, у храму Вазнесења Господњег у Суботици, светом Литургијом је началствовао протонамесник Илија Анђелић, парох суботички, уз саслужење свештеног братства наведеног храма.

На крају свете Литургије, презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се протонамесник Илија Анђелић разрешава парохијске дужности у Суботици и поставља за пароха при храму Вазнесења Господњег на Клиси у Новом Саду. Потом је архијерејски намесник суботички прочитао и одлуке Епископа којима се протојереј Драган Стокин поставља се за пароха у новооформљеној парохији при храму Светог првомученика и архиђакона Стефана на Келебији, протонамесник Милош Петровић за пароха у новооформљеној парохији при храму Светог Нектарија Егинског на Прозивци у Суботици и ђакон Срђан Пантелић за ђакона при наведеном храму.